MENU

Wyjątkowy ślub – wyjątkowe zdjęcia ślubne Włodawa

W fotografii ślubnej i na blogu jestem storytellerem, piszę o rzeczach ważnych lub przynajmniej interesujących, pokazuję Wam najciekawsze zdjęcia ślubne. Włodawa, miasto trzech kultur! Dziś zabieram Was na wesele Agaty i Adama. Postaram się odpowiedzieć na pytanie czy ślub to najważniejszy dzień w życiu…? Zobaczmy!

romantyczna Młoda Para nad jeziorem

Ósmego czerwca o godzinie ósmej byłem gotowy do tworzenia nowych zdjęć ślubnych. Gorąca atmosfera panowała nie tylko na dworze, ale już w salonie kosmetycznym. Wśród półek z kolorowymi lakierami, odżywkami i innymi kosmetykami siedziała Agata – przyszła panna młoda, jeszcze na luzie, w wygodnych trampkach na nogach. Ślubny make up musi być wykonany profesjonalnie. Para młoda ma przed sobą kilkanaście (!) godzin intensywnego wysiłku. Czy kosmetyczka dała radę? Zobaczycie na końcu reportażu ślubnego. Tymczasem ja, mimo braku porannej kawy, szukałem ciekawych kadrów w niewielkim pomieszczeniu. Mając do dyspozycji trochę świateł i szklanych tafli szyb, uświęciłem Agatę obdarowując ją najprawdziwszą aureolą!

Zdjęcia ślubne Włodawa - make-up Panna Młoda w salonie kosmetycznym

Drugim przystankiem był zakład fryzjerski. Tam sprawa była nieco trudniejsza, bo Pani fryzjerka nie zgodziła się na zdjęcia! Kadrowałem tak, by fryzjerka była, ale bez twarzy. Fryzura panny młodej wyszła pięknie, a zdjęcia ślubne z przygotowań – wyjątkowo.

Panna Młoda układa fryzurę w salonie fryzjerskim

Fotografując przygotowania pana młodego, nieco odpocząłem. Cisza, pokój ciemny, ale za to chłodny. Tak szykował się do ślubu Adam. Moją uwagę zwróciło regularnie poukładane drewno na podwórku. Czy mogłem wymarzyć sobie lepsze tło do męskiego portretu niż drwalskie klimaty? Naturalne zdjęcia uzyskałem nie tylko przez swobodne pozy, ale i przez naturalne tło sosnowych pni. Wspomnienia i zdjęcia ślubne do dziś pachną żywicą!

detal reportażu ślubnego - komplet Pana Młodego

drużba ubiera Pana Młodego na tle drewna boho

Zupełnie inny charakter miały przygotowania w domu panny młodej. Oprócz Agaty była jej mama, siostra, przyjaciółki i dzieci. Zdążyłem sfotografować detale, biżuterię i suknię ślubną. Mieszały się szepty z głośnymi rozmowami, nadszedł czas na drobny toast na rozluźnienie. Siostra Agaty o bliźniaczej urodzie zdecydowała się na styl pinup – nie tylko dodawało jej to wdzięku i energii, ale pozwoliło rozróżnić obie siostry.

Podczas reportażu to jednak Agata była na pierwszym planie. Po założeniu sukienki udało mi się zrobić kobiecy portret przy miękkim świetle. Do wnętrza przez okna padało dużo światła. Druhny rozpostarły welon, lekko i zwiewnie poruszając tkaniną. Te zdjęcia ślubne z delikatnymi sylwetkami o efemerycznym charakterze tworzą klimat!

Toast u Panny Młodej przed wyjątkowym ślubem przygotowania wyjątkowego ślubu - druhna ubiera Pannę Młodą Zdjęcia ślubne Włodawa - welon pięknej panny młodej przed wyjątkowym ślubem

Przed przyjazdem Pana Młodego sukienka i wszystko inne było dopięte na ostatni guzik. Po czułym powitaniu i błogosławieństwie Młodej Pary nadszedł czas na finał!

Zdjęcia ślubne Włodawa – Wasze historie

Na Agatę i Adama po wyjściu z auta czekał krótki spacer w upale. Obcasy ślubnych butów stukały po gorącym granicie. W końcu po przejściu przez próg zakrystii dało się odczuć upragniony chłód. Miejscem ślubu był barokowy kościół we Włodawie, którego sylweta góruje w okolicznym nadgranicznym krajobrazie.

wyjątkowy ślub pięknej Panny Młodej oraz bukiet ślubny

Opiekunami parafii są odziani w białe habity ojcowie Paulini. Jeden z nich przewodził uroczystości. Podczas kazania zwrócił uwagę, że dzień ślubu nie jest najważniejszy ani najpiękniejszy… Bo jeżeli ślub jest najpiękniejszy, to co zostanie dalej? Brzydsze i gorsze dni? Nic bardziej mylnego, zaś ślub to tylko ważny początek jeszcze piękniejszych dni!

detal reportażu z wyjątkowego ślubu - stuła

I rzeczywiście wyjątkowy ślub był piękny. Przyjemnie się fotografowało w zimnym kościele ciepło serc. W majestatycznym świetle widziałem Agatę i Adama, rodziców, rodziny i gości, księdza, a nawet sylwetki starannie ciosanych figur Ojców Kościoła, którzy zastygli w dynamicznych pozach obserwowali dwojga. Bogate dekoracje kościoła, złocenia i żywe kolory dopełniały całości wpływając na piękne zdjęcia ślubne. Włodawa z pilastrami, ekspresyjnymi malowidłami i rzeźbami stanowiła idealne tło dla zaślubin młodej pary.

Zdjęcia ślubne Włodawa - wyjątkowy ślub w pięknym kościele

Po czytaniach i kazaniu Młoda Para podeszła bliżej ołtarza, zakonnik stułą okrył nieco drżące ręce pary. Po kolei każde wypowiedziało bardzo ważne słowa i jak stuła związała dłonie, tak przysięga związała dwoje zakochanych ludzi. W chwilę potem nie było już odwrotu, ale i nie było chęci odwrotu – przynajmniej tak mówiły spojrzenia. Mam to na zdjęciach!

Para Młoda podczas przysięgi na wyjątkowym ślubie

Zdjęcia ślubne Włodawa, Lublin, Warszawa – fotograf Marek Czeżyk

zakładanie obrączki podczas wyjątkowego ślubuZdjęcia ślubne Włodawa - ceremonia wyjątkowego ślubu w kościele we WłodawieZdjęcia ślubne Włodawa. Wyjście uśmiechniętej pary młodej z kościoła

Ciekawe czy dla zakonnika to był wyjątkowy ślub? Szczerze powiedziawszy myśl z kazania słyszałem już kilka razy z tej samej ambony, a sam ksiądz już nie pierwszy raz sprawował obrzęd zaślubin. Na szczęście to jeszcze nie determinuje wyjątkowości dnia, a na pewno nie jego piękna. Przecież sam jako fotograf ślubny robię zdjęcia wielu parom, a jednak każda jest wyjątkowa i traktuję ją indywidualnie. Tylko w ten sposób mogą powstać sentymentalne i piękne zdjęcia ślubne. Włodawa była miejscem ślubu, a wesele…

Zdjęcia ślubne Włodawa - życzenia składane parze młodej

Fotograf na wesele Włodawa

Sala weselna znajdowała się w Okunince nad Jeziorem Białym. Na świeżo upieczoną Parę czekali rodzice z niemniej świeżo upieczonym chlebem. Była i sól, i trunek, potłuczone kieliszki (na zdjęciach ślubnych zachowały się w całości), było wspólne wejście na salę. No i w końcu był chyba ostatni już tego dnia stres Młodych – pierwszy taniec. Przyznam się, że nie pamiętam muzyki. Ale jako wzrokowiec pamiętam, że nowy Mąż wystąpił w kapeluszu, a cała choreografia była starannie dopracowana i pełna emocji. Michael Jackson by się nie powstydził. Się działo. Po oklaskach wszyscy zasiedli do stołów (no może oprócz tych co odpowiadają za muzykę, światło i zdjęcia ślubne).

zatroskana matka trzyma chleb i sól przed weselemZdjęcia ślubne Włodawa - para młoda tańczy pierwszy taniecZdjęcia ślubne Włodawa - zbliżenie pary młodej podczas pierwszego tańca

Po toastach i słodzeniu weselnego trunku porwałem Parę na krótki plener ślubny. Niektórzy nie są zwolennikami tego typu wycieczek podczas wesela – spotkałem różne opinie. Fotograf ślubny wie jednak, że w dniu ślubu emocje są niepowtarzalne i nie ma lepszego dnia na złapanie Pary, która akurat wtedy jest rozemocjonowana jak moje serce podczas naciskania migawki w trakcie, fotografowania, gdy pada miękkie bajkowe światło. I właśnie tego światła szukaliśmy. W tym celu pojechaliśmy do lasu, ale zamiast miękkiego światła czekały na nas ostre aparaty komarów. Szybkie zdjęcia wyszły romantycznie.

Po drodze mijaliśmy kwietną łąkę. Mina pary młodej początkowo nie wyrażała entuzjazmu, ale dali się porwać! To właśnie wtedy idealnie się zsynchronizowały: bajkowe światło słońca chylącego się ku zachodowi, gesty i wyrazy twarzy młodej pary, no i ja z moim aparatem.

Zdjęcia ślubne Włodawa – jak wyszły? Zobaczcie poniżej…

para młoda wśród promienie zachodzącego słońcazakochana para młoda nad jeziorem białym

Drugą częścią plenerowej sesji ślubnej było jezioro. Turystów było chyba tyle samo co komarów. Na szczęście na drugim brzegu znajdowały się tereny o dzikim charakterze. I byłoby epicko, gdyby nie fakt, że… nadciągnęły chmury i zasłoniły całe słońce –do końca sesji plenerowej już się nie pojawiło.

Trochę szkoda, ale ani małżeństwo, ani ja się nie poddaliśmy. Wykorzystaliśmy okoliczności na tyle na ile się da. Nim goście weselni się spostrzegli, Agata i Adam znów zasiedli na swoich zaszczytnych miejscach przy weselnym stole. Wyrobiliśmy się w mniej niż godzinę. Można? Można!

goście tańczą podczas zabawy weselnejweselny taniec i odbicie w lustrzeZdjęcia ślubne Włodawa - fotograf na wesele Marek CzeżykZdjęcia ślubne Włodawa - goście weselni bawią się rzucając kapeluszami

Po ślubie zostały obrączki na dłoniach i wspomnienia. Przyjęcie weselne się skończyło. Dla Młodej Pary zaczął się nowy etap. A pytanie o wyjątkowość dnia nierozstrzygnięte… I chyba sam tego nie rozstrzygnę. Na pewno było wyjątkowo gorąco i upalnie (gdyby nie zimny kościół i klimatyzacja na sali spłonąłbym). Dla mnie, było wyjątkowo intensywnie, szybko – tak pracuje fotograf ślubny. Cena wysiłku się zwraca, gdy spoglądam na ślubne zdjęcia. Agata była wyjątkowo piękna, Adam wyjątkowo radosny, goście wyjątkowo rozbawieni. Kosmetyczka wykonała wyjątkowy make up, ale pewnie dla niej to normalna praca. Fryzjerka ułożyła wyjątkową fryzurę w zwykłym dla niej pracowitym dniu. Ksiądz wygłosił wyjątkowe słowa podczas swojej kolejnej ceremonii. Ja zrobiłem wyjątkowe zdjęcia ślubne w zwyczajny (na pozór) weselny weekend. I cóż powiem? Że to był wyjątkowy ślub i wesele? Czy też, że było wyjątkiem od reguły?

Może powiem, że wcale nie wyjątkowo dołożyłem wszelkich starań by zapisać w kadrach wyjątkowe chwile. A sama wyjątkowość może jest po prostu sumą wielu zwyczajności?

uśmiechnięta para młoda na plenerze w lesie

Marek Czeżyk fotograf ślubny Włodawa

Zdjęcia ślubne Włodawa i okolice – do obejrzenia w mojej galerii! Autentyczny reportaż w dniu Waszego wesela i ślubu. Małe dzieła sztuki dla wielkich osób, takie są Wasze zdjęcia ślubne!

CLOSE