MENU

Sesja narzeczeńska w lesie

Bohaterowie dzisiejszej sesji zdjęciowej to Ola i Przemek. Uwielbiam fotografię, lubię moją pracę i kontakt z ludźmi. W równym stopniu uwielbiam przyrodę, dlatego wybór miejsca na sesję narzeczeńską był prosty. Opowiem Wam jak wyglądała ta sesja narzeczeńska w lesie. Zabieram Was na spacer!

sesja narzeczeńska w lesie

Las – miejsce na sesję narzeczeńską

Wbrew pozorom wybór miejsca na sesję narzeczeńską nie jest taki oczywisty. Chcąc tworzyć małe dzieła sztuki dla wielkich serc, dbam o odpowiednie miejsce dla moich modeli. W wolnym czasie poświęcam się przyrodniczym wycieczkom – małym i dużym. Podczas takich wypraw notuję najciekawsze miejsca na sesje. Mam to szczęście, że uwielbiam przyrodę i naturę.

Natura to nie tylko przyroda, natura to relacja, natura to autentyzm! Zazwyczaj polecam moim parom naturalny plener jako miejsce na sesję narzeczeńską. Przyroda i przygoda? Wybór był oczywisty – Poleski Park Narodowy! Każda spośród dostępnych ścieżek jest ciekawym miejscem z tajemnicą, ale zdjęcia plenerowe na krętych drewnianych kładkach wśród brzóz i bagien to tylko Spławy.

miejsce na sesję narzeczeńską - poleski park narodowy

Sesja narzeczeńska – w co się ubrać?

Polesie z jeziorami i bagnami to swoisty dziki wschód. Sesja narzeczeńska w lato to swoboda. Zaręczeni stojąc przed dylematem w co się ubrać na sesję narzeczeńską, mogą liczyć na moją pomoc (przed sesją zawsze wysyłam autorski poradnik). Ola w białej długiej sukience była rusałką, Przemek w białej koszuli był mega przystojny. Narzeczeni zabrali ze sobą kapelusz, jak się potem okazało – strzał w dziesiątkę!

detal lifestyle - złoty pierścionek zaręczynowy

Jeszcze przed sesją dla zaręczonych, polecam moim parom by ubrały się wygodnie i gustownie, zabrali zapasową parę butów i zwrócili uwagę na kilka szczegółów. Ubrania powinny być proste, bez logotypów i napisów, które mogą rozpraszać uwagę. Less is more! Analogicznie z kolorami – stroje powinny być w jednym stylu i kolorystyce. Takie proste zabiegi to recepta na udaną sesję narzeczeńską.

sesja narzeczeńska w Poleskim Parku Narodowym

Sesja narzeczeńska – lato w lesie

Już na początku podróży autem zgubiliśmy drogę. Na szczęście już kilkanaście minut później byliśmy na miejscu, zaczynając fotografować narzeczeńską sesję w lesie. Lato to komary. Jeziora, stawy i bagna to istne królestwo komarów (w Poleskim Parku Narodowym nikt ich przecież nie zwalcza). Nie taki wilk straszny – w swoim podręcznym ekwipunku miałem skuteczny preparat i komary nie kąsały zbyt uciążliwie, mimo że towarzyszyły przez całą sesję zaręczynową. Lato to upał. Na szczęście leśne tereny zapewniały dużo cienia, odpowiednie ubranie na sesję było atutem.

sesja narzeczeńska w Poleskim Parku Narodowym

Na początku sesji narzeczeńskiej w lesie widziałem rośliny nad kładką, które ułożyły się w naturalną ramę do zdjęć. Zasugerowałem Oli i Przemkowi by się przytulili. Ostre słońce w kontrze, przefiltrowane przez liście działało cuda! Już pierwsze zdjęcia z sesji zaręczynowej były magiczne.

sesja narzeczeńska w Poleskim Parku Narodowym

Leśna sesja w plenerze

Kilkaset metrów dalej, natrafiliśmy na wspaniały zakątek – drzewa stanowiły ściany, drewniana kładka była stylową podłogą, nieduży mostek budował romantyczny nastrój. To jednak Ola i Przemek byli najbardziej romantyczni i to oni kształtowali charakter narzeczeńskiej sesji w lesie. Intymna gra subtelnych gestów dłoni i iskrzących spojrzeń jest nie do wyuczenia – to przejaw szczerej relacji i miłości zaręczonych. Serce mi rosło, gdy w obiektywie widziałem autentyczne emocje i szczęście.

sesja narzeczeńska w Poleskim Parku Narodowym

sesja narzeczeńska pięknej pary na polesiu

Sesja narzeczeńska nad jeziorem

Za siedmioma lasami, za siedmioma kładkami, za siedmioma bagnami znajdowało się to jedno jezioro – w końcu dotarliśmy na koniec ścieżki. Oczom zaręczonych ukazał się drewniany pomost nad jeziorem. Sesja narzeczeńska przeniosła się na zupełnie inne miejsce. Tło fotografii stanowiła rozległa tafla jeziora Łukie. 

sesja narzeczeńska pięknej pary na polesiu

Współpracując z Olą i Przemkiem, stworzyliśmy piękne sentymentalne zdjęcia nad wodą. Zdjęciowa sesja narzeczeńska nad jeziorem zaowocowała romantycznymi kadrami z parą narzeczonych wpatrujących się w dal. Zaraz potem udało się połączyć pierwiastek kobiecy, męskość i uczucie na jednym zdjęciu, które (nieskromnie mówiąc) ze spokojem mógłbym umieścić na okładkę gazety lub książki. W zdjęciach narzeczeńskich cenię sobie delikatne gesty i spontaniczne przejawy miłości.

sesja narzeczeńska w Poleskim Parku Narodowym

Leśne lovestory – zagubieni i fotograf ślubny

Wracając z pleneru fotograficznego, wraz z narzeczonymi, zdecydowaliśmy obrać inną drogę powrotną. Zamiast sprawdzonych już drewnianych kładek, podążyliśmy leśną drogą w poszukiwaniu różnorodności, krajobrazów i przygód. Jak się okazało, po kilku kilometrach marszu, to właśnie ten spacer w lesie stanowił największą przygodę. Słońce wędrowało coraz prędzej na zachód. Gdy tylko znalazłem ciekawe światło i miejsce, sesja narzeczeńska w lesie trwała nadal, ustawiałem lekko Olę i Przemka, powstawały piękne zdjęcia.

sesja narzeczeńska pięknej pary na polesiu

sesja narzeczeńska pięknej pary na polesiu

W pewnym momencie naszły mnie obawy, czy na pewno podążamy dobrą drogą. To były słuszne obawy. Zbłądziliśmy. Dopiero po kilkunastu minutach trafiliśmy na ludzką osadę. Nasze trudy wynagrodził widok – starsza pani karmiąca małą sarnę mlekiem z butelki. Staruszka pomogła nie tylko sarence w jej młodości, ale i nam w powrocie.

narzeczeni w lesie - inspiracje

Sesja narzeczeńska inspiracje – fotograf Marek Czeżyk

W zdjęciach narzeczeńskich cenię sobie delikatne gesty. W mojej fotografii ślubnej i sesjach dla zaręczonych, dbam o naturalność i autentyczność relacji. Przejawem tej szczerości w zdjęciach narzeczeńskich są właśnie te emocje, delikatne dotknięcia dłoni, spotykające się ze sobą usta na chwilę przed pocałunkiem. Takie małe elementy budują dużą rzecz – charakter sesji w plenerze i są najlepszą inspiracją do fotografowania.

emocje podczas pleneru - inspiracje

Sama przyroda też mi pomaga podczas zdjęć. Lubię włosy lekko rozwiane lub muśnięte wiatrem. Długie, rozwiane włosy to efekt świeżości na zdjęciach. Rośliny tworzą epickie krajobrazy i tworzą najlepszą scenerię do zdjęć. Flora to nie tylko kolorowe kwiaty i bujne trawy. Sesja narzeczeńska w lesie nie udałaby się bez wysokich drzew. To one budują nastrój, a w słoneczny dzień dają cień, wzorzyste kontrasty lub rozproszone światło. Natura jest inspiracją.

lifestyle sesja dla narzeczonych

Podczas fotografowania Oli i Przemka dopisała pogoda, miejsce i światło słońca, ale przede wszystkim sami zakochani. Przyjemnie się fotografuje prawdziwą miłość. Sesja narzeczeńska w lesie była bardzo udana.

Lubelskie – sesja dla zaręczonych w lesie

Fotografia zakochanych i sesja narzeczeńska w lesie to dla mnie radość. Dla Oli i Przemka radością jest wzajemna obecność i relacja. Dowodem na to były jedne z ostatnich zdjęć, kiedy to Przemek wziął Olę na barana i razem przeszli tak ostatni etap drogi podczas narzeczeńskiej sesji w lesie.

sesja narzeczeńska w lesie

Wracając do miasta, zatrzymaliśmy się pośród pól, przed samą tabliczką z napisem Włodawa. Para była nieco zmęczona. Słońce chyba też, bo świeciło coraz mniej intensywnie. Nie odpuściliśmy. Rozległe pola fioletowych kwiatów i złocistych zbóż, pośród nich narzeczeni, skąpani w świetle zachodzącego słońca. Ostatni epizod sesji dla zaręczonych to była kropka nad i!

sesja narzeczeńska w Poleskim Parku Narodowym

Kilka tygodni później, gdy pracowałem jako fotograf ślubny, zaskoczyłem się i bardzo ucieszyłem, widząc w salonie u panny młodej zdjęcia z naszej sesji narzeczeńskiej w lesie. To dla mnie ważne osobiste wyróżnienie!

Fotograf Marek Czeżyk – Lublin sesja narzeczeńska

Zapraszam Was na udział w sesji narzeczeńskiej. Oferta i cena dostępne są w moim katalogu, który możecie otrzymać po wysłaniu do mnie maila. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się po co sesja narzeczeńska, to śpieszę z odpowiedzią.

detal reportażu ślubnego na Polesiu

Fotografie, które powstają podczas takiej sesji dla zakochanych to idealny pomysł na prezent – dla narzeczonej w dniu urodzin lub Waszej rocznicy. Takie zdjęcia nadają się jako prezent podczas podziękowań dla rodziców lub jako dodatek do zaproszeń lub podziękowań dla gości weselnych!

Sesja narzeczeńska w lesie to wspaniały, spokojny czas dla Was. Każda okazja do budowania wspólnej relacji i wspomnień jest dobra. Po zdjęciach w plenerze zostaje Wam sentymentalna pamiątka na całe życie. Takie zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to także dobry początek wspólnego albumu rodzinnego!

CLOSE